Říjen 2012

THIS IS HALLOWEEN!

31. října 2012 v 14:14 | Eli |  TVORBA
Zde je fotka mého halloweenského make-upu. :]
Samozřejmě, že jsem ze sebe udělala Corpse Bride. Jinak to nejde. Ona je takový můj trošku mrtvý a červy prožraný idol, a ačkoliv mě pálily oči od stínů, lepidla na řasy a všemožných kosmetických přípravků, cítila jsem se s modrou parukou a mrtvolným výrazem moc dobře. Tak nějak "ve své kůži". :]
A vím, že je to celé nakřivo a ošklivé, ale většina lidí by nedokázala ani něco takového. Všechny slečny, které znám, jdou za lehké dívky v minisukni a s velkým výstřihem, maximálně obmění upíří zuby za škrabošku...

Co se to venku děje?!

27. října 2012 v 13:48 | Eli |  NÁZORY A (S)MYŠLENKY
Myslela jsem si, že "o víkendu bude padat sníh" je jen pouhý fórek od meteorologů. Bohužel to fórek nebyl. Ne, že by mi nějak extra vadila zima, mám ji rozhodně proti druhému extrému - létě - ráda, ale... Proč tak brzy? Vždyť to listí v parcích ještě ani pořádně nekřupalo a nešustilo. Snad je to takový ten první sníh, co ještě zmizí, jinak budu hodně smutná.
Nestihla jsem si podzim pořádně užít. V září ještě bylo horko, teď chodím denně domů tak v 7 večer, a to už se těmi barvami moc nepokochám... No, co se dá dělat. Zbývá mi jen doufat, že se mé nejoblíbenější roční období ještě na chvíli vrátí.
A proč sem vlastně píši takový "you don't say" článek o tom, že sněží? Už chvíli sbírám do galerie obrázky s podzimní tematikou, a galerii sem chci zveřejnit. Obrázky jsou z tumblru, a tak jsou autoři těžce dohledatelní, takže se na mě nezlobte, že jsem jim nechala dlouhé názvy z tumblrovských linků.

Pro přesun do galerie klikněte na tento odkaz.

Jen pro návnadu: Milujti tyto svíčky od Slatkin&Co., voní naprosto úžasně. A ta druhá podivná fotka jsou mé nožky v podzimním Hyde Parku.

Poznatky posledních dní

24. října 2012 v 23:42 | Eli |  DIÁŘ

  1. Madeleine Albright je moc milá paní, a je ještě menší, než se zdá být.
  2. Její nová kniha dokáže člověka za celý den zničit, protože je velmi těžká, ale rovněž je úžasná.
  3. Miluji tělocvik. Mám speciální zdravotní, a 15 minut je věnováno velmi hluboké relaxaci. Dostat zápočet za usínání, to se nestává často. A ještě člověka přestanou bolet záda. Jediný problém je, že mě bolí pánevní kosti.
  4. Stává se ze mě domácí puťka. Denně vařím a peču.
  5. Co se ale týče úklidu a žehlení, to pokulhává.
  6. Mám před sebu po dlouhé době volný víkend, který můžu strávit jen sama a s nejmilejšími.
  7. Chci na jinou školu, protože můj obor není vůbec pro mě, ale zároveň se na té škole chci udržet, protože mám ve škole okolo sebe úžasné lidi.
  8. S tím souvisí můj potěšující poznatek, a to takový, že poprvé v životě zapadám do kolektivu.
  9. Když vstávám do školy pozdě, chodím spát brzy, a naopak, takže jsem většinu času kvůli nedostatku spánku jak mátoha, nemůžu usedět, zvukám v hodinách, zlobím, vrtím se a chce se mi zvracet. Všechno, protože málo spím.
  10. Chci prázdniny. Týdenní. Prosím.

I Don't Do Boys - můj cover

23. října 2012 v 22:46 | Eli |  TVORBA
Nahrála jsem to jen proto, že to je jedna z mých nejoblíbenějších písní, ne kvůli zpěvu. Neděste se, kritizujte, chvalte, za vše budu ráda! A prý mi to tam ujelo jen dvakrát! A pro zvědavce: Do-oju i chlapce. .)))

Uplynulé dny

17. října 2012 v 21:09 | Eli |  DIÁŘ
1. Moje krásná kočička dostala nový polštářek, a je z něj nadšená.
2. Ano, ano. A snad se i dočkám toho, že můj současný milostný život nebude taková tragédie, a že mě v chladných nocích bude mít kdo zahřívat.
3. Moje nejnovější fotka. Dorůstají mi vepředu vlasy. Asi si budu muset nechat ostříhat nějakou patko-ofinu, protože to začíná vypadat ošklivě.
4. Úžasný nový lak na nehty od Essence, který jsem si koupila speciálně k šále, která je rovněž na fotce. Proč ne... :D Co říkáte na žluté a hořčičné odstíny, které se teď objevují v obchodech? Já osobně je zbožňuji, i když jen v detailech. Mé bledé kůži příliš nelichotí.
5. Obal na mobil, který mi pořídila jedna z mých úžasných spolužaček na zaměstnaneckou slevu v H&M. Miluju ho!

Omlouvám se opět za delší odmlku, ale naprosto nic nestíhám. Nestíhám spát, nestíhám uklízet, nestíhám jíst, nestíhám milion věcí. Ale jsem docela šťastná až na několik neplech, které se v mém životě vyskytly.

Nejlepší přítel jde zítra na operaci, takže mám nervy. Objekt mého zájmu mě naštval, a už objektem mého zájmu není. A mám tolik úkolů do školy, že to prostě nejde.

Dneska jsem si ale řekla, že už stačilo (ha, pokolikáté už?). Nemůžu prostě stíhat do té školy všechno, jsem zpomalená, a můžu být ráda, že to zvládám nějak. Budu se snažit přidávat sem zase pravidelně jako v létě. Mám plnou hlavu nápadů, teď je už jen zrealizovat. :]

Ve třídě jsem si našla několik kamarádek, asi 5. Nikdy jsem se v dívčím kolektivu nepohybovala, ale teď si ho nemůžu vynachválit. Všechny ty slečny jsou úžasné, inteligentní a milé. Když máme náhodou volnou hodinu, celou ji naplníme výbuchy smíchu a dušením se. Chodíme nakupovat (to jsem nikdy s holkama nedělala, haha), a já si to opravdu překvapivě užívám. A s jednou spolužačkou mám všechny semináře stejné, chodíme spolu na obědy, dobrůtky a svačinky, a máme toho strašně moc společného. Jo, žiju si. Každý den se do toho filosoficko-lingvistického blázince těším.