Duben 2013

Hudební TOP5 březen 2013

4. dubna 2013 v 23:14 | Eli |  HUDBA
NÁVOD K POUŽITÍ: Kliknutím na interpreta a název písně se dostanete na YouTube ke klipům. Příjemný poslech!

Amy Winehouse - Tears Dry On Their Own

Amy je moje naprostá srdcovka. Mrzí mě, že už nikdy nenazpívá nic nového. Jsem ale ráda, že jsem alespoň v době její smrti bydlela v Anglii, a mohla jí na počest v Londýně zapálit svíčku... Tato píseň mi v posledních týdnech měla hodně co říct. Je velmi kňučící, a kňučím teď trochu i já, i když z malinko jiného důvodu. Mám ráda i tu melodii. Člověk si řekne, jak je všechno na houby, ale zatančí si u toho, a je mu fajn. :D Číslo 7 na albu Back to Black.

AFI - Love Like Winter

Tato píseň mi i po sedmi letech dokáže nahnat husí kůži. Textově je to trochu interpretační level advanced (dá se to vyložit několika způsoby, a člověk si nemůže být jistý. Ale neřikejte mi, že to je o upírech, zlatíčkové, to fakt ne) a ten dokonalý klip s rusalkou to posouvá ještě na vyšší úroveň. Warn your warmth to turn away je pro mě téměř kérko-idní záležitost, ať už se na to dívám kterýmkoliv z pohledů, které mám. Šestka na decemberunderground.

Keaton Henson - Small Hands

Toto mi ukázala má drahá kolegyně ze školy, a já jsem z písně byla naprosto konsternovaná. Ten text, nalomený hlas, smutná melodie,... A do toho ten klip (jestli se nedíváte na ostatní, tento vidět _musíte_)... Na první poslech ukápla slza. A myslím, že si v tom textu najde každý kousek, který ho "ťukne", a ten klip to úplně dorazí. Kvalitně udělaná věc. Dneska většina "umělců" na posluchače zapůsobit neumí. Skladbu najdete na albu Dear jako track 6.

Tublatanka - Vo veľkej škole dní

Hitovka čtvrt století stará, ale pořád schopná toho hodně sdělit, i v tomto podivném století. Ešte stále sú tu ľudia, ktorí nemajú žiadne výhody, len pár naivných veľkých očí. Cílevědomí a optimističtí snílci, kteří věří, že dokážou vše, co chtějí, a že "bude líp". Až z toho mrazí, že? Tublatanku normálně nějak moc nemusím, ale toto je srdcovka. Skladba 1 na albu Skúsime to cez vesmír.

Tokio Hotel - Heilig

K TH mě znovu dovedl jeden kamarád, který je má rád (TH moc neposlouchám, protože jsem chytla od Billa falešný zpěv). Pokud neumíte německy, tak ve zkratce je o tom, jak pro _někoho_ je _někdo_ umírající nebo zemřelý (hádanky!) navždy svatý/dokonalý, přes vše, co se může stát. Miluji část "Du brichst die Kälte wenn du sprichst". Pěkně to vystihuje, co člověk cítí, když je zamilován. ZIMOMRIAVKY! Píseň č. 4 na albu Zimmer 483.
Zdroj coverů alb: last.fm
Poslouchejte rock a nezlobte, děti drahé!

Trable s mramorovou bábovkou - eh... Kotětem

1. dubna 2013 v 22:03 | Eli |  NÁZORY A (S)MYŠLENKY
Slíbila jsem/chtěli jste, ať ukážu nové koťátko, takže zde.
Kdo nemá zájem číst kočkařské kecy, nechť si jen prohlédne fotky. O pěkný pohled dle mého názoru není nouze. :3
Jmenuje se se Bella a je to britská krátkosrstá, kdyby se někdo zajímal.
Máme ji doma den a půl, vlastně jsem ji dostala k narozeninám. Je to neskutečný mazlíček a ňuník. Přitulí se, a klidně leží, narozdíl od mé druhé kočky Amy, která se dala vzít na ruce asi tak pětkrát v životě (a ještě za "úplatek"). Ovšem má i své zápory. Už jsme kvůli tomu třičtvrtěkilovému Bellátku několikrát museli přestěhovat a upravit pokoj, ve kterém teď je. Vleze totiž do každé škvíry, schovává se tak, že ji člověk nemůže najít, pořád vymýšlí nové a nové úkryty... Ještě to s ní bude pořádné dobrodružství. Ale už aspoň něco málo sežrala, tak snad neumře na nedostatek živin, ale maximálně na udušení, když se zase někam vpáčí, nebo na spálení, jestli se zase na několik hodin přitiskne k radiátoru. Ale ne, trochu špatný humor dnes mám. Hlídám ji a kontroluji každou chvíli. jsem taková kotětohlídačka. A mezi všemi problémy je to malinkaté kotě v náruči příjemný relax. Kotě je solidní, nervy vám uklidní, že jo. :]

A tady jsme spolu, s raubířem. Že vypadá jako mramorová bábovka?