Červen 2013

Novinky a nedávná doba ve fotkách

25. června 2013 v 12:04 | Eli |  DIÁŘ

První řada na Bring Me The Horizon a obejmul mě Oli Sykes // Přihrádka na lístky na koncerty na nástěnce // Ti nejmilejší

Bella a krabice // Moji dva knedlíci // Amy se nerada drží na rukou, a takto to dává najevo

Nákup letenek // Odměna za přijímací zkoušky // Nekouřím a nikdy nebudu, ale cigarety vyrobené mimo EU krásně voní

Trocha egoonanie ještě nikoho nezabila
Doufám, že se vám líbí nový design!

Hudební TOP5 za květen 2013

12. června 2013 v 8:08 | Eli |  HUDBA
NÁVOD K POUŽITÍ:Kliknutím na interpreta a název písně se dostanete na YouTube ke klipům. Příjemný poslech!

Bring Me The Horizon - Can You Feel My Heart?

"I'm scared to get close and I hate being alone, I long for that feeling to not feel at all. The higher I get, the lower I'll sink. I can't drown my demons. They know how to swim." Potřebuje to ještě další komentář? Jsem zamilovaná do toho textu, do melodie, do Oliverova nalomeného hlasu v této písni... Pro mě je to jednoznačně to nejlepší z desky Sempiternal (track 1), i když každá píseň z tohoto CD je legendární.

Scarlett Johansson - No One Knows I'm Gone

Nevěděla jsem, že Scarlett i zpívá. Zpěv tedy není žádná velká sláva, ale má úžasný hlas. Takový vílí, nadpřirozený, přivádějící člověka do tranzu... A taková je celá tato píseň, i když není zrovna extra veselá. Je to úžasné na poslech k četbě, tvoření, nebo i pouze k čaji. Moc mě to baví. Snad to zaujme i vás, i když to není práce samotné Scarlett, ale pana Toma Waitse. Ona jen udělala celé album coverů jeho písní s názvem Anywhere I Lay My Head.

Falling In Reverse - Alone

Pro mě jedno z největších letošních překvapení hudební scény. Je to Ronnie, Ron, Ryan, Derek, Jacky... Jen... Proč post-hardcore skupina rapuje? Nějak tak bych shrnula myšlenky mé i cizí. Musím ale říct, že narozdíl od lidí z mého okolí mám tuto nahrávku opravdu ráda. Není to pro každého, jen pro lidi, kteří jsou schopni akceptovat něco nového, ale myslím, že to stojí za zkoušku pro všechny. Těším se na celé album. Mám ho předobjednané, chichichi.

Lana Del Rey - Young And Beautiful

Titulní píseň k novému filmu The Great Gatsby (mimochodem doporučuji, vážně jsem si to užila, a ještě půjdu určitě znovu). Opět klasická Lana, která nezklamala hudební, hlasovou ani textovou stránkou. I když její osobu nemám moc v lásce, její tvorba je něco úžasného. "Will you still love me when I've got nothing but my aching soul?" - u toho mi běhá mráz po zádech. Miluji tu píseň.

Jaroslav Smejkal - Nevermind

Soutěžící se všech SuperStar (nebo jak se to všechno jmenuje) mě vždy nechávali chladnou. Prostě nuda. Rychlokvašky bez (pro mě, samozřejmě) oslňujícího talentu. Tento mladík z letošní SuperStar je ale úplně jiný. Nejen, že má opravdu charisma, ale ještě k tomu má hlas, který minimálně ve střední Evropě nemá obdoby. Opravdu moc a moc se těším na celé album, jestli vyjde.

zdroje coverů alb: last.fm, google (vkládám přímo z daných stránek)