Srpen 2013

Vegan Black Metal Chef

22. srpna 2013 v 22:56 | Eli |  JÍDLO
Dnes se mi vkradl do myšlenek už starší zajímavý tip na jídlo a vaření, a to Vegan Black Metal Chef. Pokud znáte, nečtěte a neříkejte mi, jak 100 let za opicemi jsem, protože jste strašně hipsta before it was cool a znali jste toho týpka, když si ještě ve školce přehrával místo black metalu Backstreet Boys. Ju? Pokud neznáte, směle do čtení, třeba vás tento inspirativní blázen zaujme. :]

O co jde? V roce 2011 se jeden metalista s kapelou a zároveň vegan rozhodl, že se stane na YouTube kuchařem. Nešel na to klasicky s bílou zástěrou a úsměvem Jamieho Olivera, ale pěkně podle svého gusta. Nesmíte se divit, že zeleninu seká rituální kudlou na malém oltáři, že má v kuchyni pouze světlo svíček, a že u vaření hrozně řve a vzývá všelicos. Mně to přijde jako neotřelá forma, která pobaví, protože i on sám to všechno tak nějak bere s nadsázkou.

Může přinést inspiraci, protože chlapi, jak známo, mají lepší schopnost vymýšlet jednoduché a extrémně chutné věci, než dámy, které musí většinou zajišťovat potravu ať chtějí, nebo ne, záliba-nezáliba. Pokud chcete vyzkoušet nějaký nový recept bez krutosti, do toho, s tímto metalistou si recepty i rychle zapamatujete. Jediné, co bych jeho úžasnému projektu vytkla, je až moc používání margarínu a takových těch ne úplně super koření (i třeba do smoothies přidává ovocný koncentrát, což já bych v životě neudělala, to už si ten džus může koupit rovnou v krabici), ale to je drobný detail, který si každý může vyšperkovat podle sebe. Dávám odkaz na YouTube, odtamtud se od videí dostanete na Facebook a blog, kde je všechno ještě přiblíženo.
Dobrou temnou chuť, přátelé.

Hudební TOP5 červenec 2013

20. srpna 2013 v 22:20 | Eli |  HUDBA
Hm, dvě třetiny srpna pryč, a já teprve přidávám TOP5ku za červenec... Omlouvám se za svou celkovou neaktivitu, mám toho opravdu hodně, ještě víc, než když toho mám jen "hodně" bez "opravdu".

NÁVOD K POUŽITÍ: Kliknutím na interpreta a název písně se dostanete na YouTube ke klipům. Příjemný poslech!

Falling In Reverse - Champion

Nevím, jak se to stalo, když jsem měla album Fashionably Late předobjednané asi měsíc před vydáním, ale přišlo mi až nedávno. Musím říct, že ho naprosto zbožňuju. Sice má Ronnie všechny písničky o tom samém, ale prostě umí psát jak texty, tak hudbu zajímavě a návykově. Champion je úplně první věc na novém albu, a moc mě baví. Ta rapová část je úžasná. Musím říct, že takový jeden vlasatý a zmalovaný Ronnie je lepší rapper než všichni ti slavní a opěvovaní praví rappeři.

The Neighbourhood - Sweather Weather

Jaká indieovina u mě! Je to jednoznačně můj letní hit, i když trochu melancholický. Nebo možná ne. Ten text může mít několik významů a záleží na rozpoložení a na posluchači. Ať už je to smutné vyznání nějaké princezničce od platonického obdivovatele, něco jako Romeo a Julie nebo čistá divočina (nebo něco dalšího, co v tom nevidím, nebo všechno najednou), je to převelice chytlavé. Track 4 na albu I Love You.

Escape The Fate - Ungrateful

Dlouho jsem "nové" ETF bojkotovala, protože Craig se choval hnusně a zbabělecky vůči Ronniemu a celkově mě štval. Poslední album s Craigem jako frontmanem mě ale docela baví, hlavně tady Ungrateful. Zajímavý námět na klip, chytlavá melodie, moc dobrý text. Těším se, až chlapce uvidím naživo po nějakých čtyř letech, a u této písně si pěkně zaskáču. Je super na odreagování, možná i tím bojovným textem. Jednička na albu Ungrateful.

Miro Šmajda - Vraždy

Tomuto někdy říkám "veganská hymna". Miro mě hudebně a textově oslovuje víc než kdokoli jiný, a tato, má poslední dobou nejoblíbenější píseň, má v sobě dvojitou dávku emotivnosti - jak ten klavír a mollové tóny, tak hlavně ten text. Dovolím si nějaký ten kousek přidat: "Tak sa pýtam na riešenie, všetkých ľudských rás. Toľko vrások a výčitiek, tak toto chcel každý z nás? Že kvôli nám sa trápia tí, čo nás láskou často zachrania? A my v ich koži potom obutí... Bez zmilovania... Tak trápíme zvieratá... Človek sa tvári ako má rád zviera, a ako veľa pre ňho znamená. Na druhý deň ho však už z kože zdiera a pláve v krvi až po kolená." Jo. 7 na Čo sa týka lásky.

Of Mice & Men - O.G. Loko

OM&M mi mají víc a víc co říct, hlavně jsou to i sympaťáci, a to je prostě něco na mě. A hrozně se mi poslední dobou líbí Austin, ale vážně moc, úplně bych ho... Všechno. Na této věci se mi líbí text. Je to taková drsoňská forma, a ta slova jsou v tom v příjemném kontrastu. Romantika jak lusk! Je to jednička z alba The Flood. Eliňák highly recommends!
zdroje coverů alb: last.fm

Kterak se z víly lesní na pár dní stala víla přímořská, aneb Rhodos

12. srpna 2013 v 22:32 | Eli |  TVORBA
Už chvilku jsem zpět z dovolené, ale měla jsem toho tolik, že jsem si nebyla schopná udělat čas ani na úpravu fotek.
Myslela jsem si, že budu fotit víc a pořádně, ale zaprvé bylo horko k nevydržení a zadruhé, což je horší, pokazil se mi foťák. Tím pádem jsem většinu času fotila na mobil a vyšší než "instagramovou" kvalitu fotek nemůžu nabídnout. Ale i tak, myslím, že z těch obrázků dýchá relax, a že jsou příjemné na pohled. :]

Jak jsem se měla? Výborně. Sice jsem v první části pobytu byla naštvaná a otrávená, ať už horkem nebo některými svými myšlenkami, což mě hrozně moc mrzí, protože jsem 99% času asertivní a pohodový jedinec, a vím, že v tom ošklivém jednom procentu dokážu dost ublížit, ale pak se to zlomilo, přešla mě má jedovatost a cynismus, a dovolenou jsme si užily do dna, i když výčitky svědomí mám doteď. Ale co, aspoň je kus toho tlaku uvnitř pryč. A ve finále mi to ležení u bazénu a přemýšlení o sobě moc pomohlo a zklidnila jsem se.

Ale teď k tomu příjemnějšímu, ať tu neprokecám mládí - fotky.
Pod perexem, prosím, najdete vše možné i nemožné od kýčovitého západu slunce na pláži, jídla, koček, kvítí a rostlinstva až po Eli v plavkách. Zvláště to poslední se, prosím, vážně vidí jednou za 100 let (a možná je to dobře :'D ).