Září 2013

Hudební TOP5 srpen 2013

25. září 2013 v 21:37 | Eli |  HUDBA
NÁVOD K POUŽITÍ:Kliknutím na interpreta a název písně se dostanete na YouTube ke klipům. Příjemný poslech!

Tom Odell - Another Love

Asi nejvíc mainstreamový singl tohoto kočičky. Miluju text, i když je trochu zraňující... Zbožňuju Tomovu tvorbu. Zbožňuju zamyšlené balady. Těší mě, že si to zanedlouho budu moct poslechnout naživo. A i když to není žádná tvrďárna, tak nějak mě ta jeho hudba naplňuje. Zapnu si album a mám na tu necelou hodinu pocit, že už nepotřebuju nic jiného, zvláště u tadytéto věci.

Dir en Grey - Unknown.Despair.Lost.

Když jsem tuto píseň kdysi slyšela poprvé, nechápala jsem, že poslouchám DIRU. Na začátku to ze soundu kromě jednoho momentu vůbec nejde poznat. Ale pak se to rozbalí, a je to stará dobrá klasika, jen trochu oprášená a vylepšená jako na posledních dvou nebo třech albech. Zbožňuju bridge a refrén. Jen mě mrzí, že text je pořád dokola jako již několik písní předtím. Ale samozřejmě, i u novinek z posledního alba jsou věci, které mě dokážou překvapit, takže detail.

All Time Low feat. Vic Fuentes - A Love Like War

Co se stane, když se spojí celkem dobrá kapela a úžasný zpěvák fakt hodně dobré kapely? Pro mě je to silně jednorožčí záležitost, protože Vica, toho sexikánce (pozn. sexy Mexican = sexican) totálně zbožňuju, hlavně jeho hlas. A ten zní společně se soundem All Time Low překvapivě dobře. Text je klasický pierce-the-veil-ovský, píseň chytlavá. Všechno super!

Ludwig van Beethoven - Moonlight Sonata Third Movement

Ano, tato divná bytost na blogu poslouchá i klasiku, jen to zatím nebylo moc vidět. Poslední dobou ujíždím na klavíru, a tento Beethoven je moje srdcovka. Kdysi před lety jsem to i hrála, i když samozřejmě ani ne z desetiny tak dobře jako mistr ve videu. Úžasně se to poslouchá u realistických a naturalistických románů, doporučuji hlavně ruské a francouzské autory.

Blacklisted ME - Save Me From Myself

Znáte ten pocit, když napíšete písničku, se kterou jste celkem spokojení, a pár týdnů na to zjistíte, že vás někdo předběhl, a zveřejnil písničku o tom samém, i když jen její preview minutovou verzi? To přesně se mi stalo s touto písní. "Save Me From Myself" pro mě znamená hrozně moc, je to takové déja-vu. Lexus Amanda měla problémy s vydavatelstvími s trvalo dlouho, než vyšel celý track (možná to bylo i jejími pěveckými schopnostmi, není z těch úplně nejlepších), ale (aspoň) pro mě to čekání opravdu stálo za to. Moje poloviční srdcovka.
zdroje coverů alb: last.fm