Listopad 2013

Hudební TOP5 září-říjen 2013

3. listopadu 2013 v 10:38 | Eli |  HUDBA
Budu sem odteď přidávat hudbu ne každý měsíc, ale každé dva. Vzhledem k tomu, jak málo času mám na psaní článků, je to asi nutnost. Blog nebude blog tak zahlcen samou muzikou. Snad je to změna k lepšímu. :]

NÁVOD K POUŽITÍ: Kliknutím na interpreta a název písně se dostanete na YouTube ke klipům. Příjemný poslech!

Sting - Englishman In New York

Momentálně má největší srdcovka. Sice píseň byla natočena v roce 1987, ale pořád zní moc hezky, a je o dost umělečtější než dnešní pop. Navíc ten text... Je perfektní a aplikovatelný i dnes, ta písnička má hodně co říct. Zajímavé je, že se Englishman In New York v top100 hitparádách tenkrát nedostal ani do půlky. Jo, a klip natočil David Fincher. To je vidět, jak se dřív dělaly věci tak nějak... Lépe.

Tom Odell - Hold Me

Šíleně zbožňuju. A čím víc ji poslouchám, tím víc nemůžu dospat ten večer, kdy si to užiju naživo. Ach, jak já se těším! Z textu i Tomova hlasu mi běhá mráz po zádech, ale... To vlastně skoro u všech jeho písní. Tato má bonus v tom, že má úžasný rozjezd. To počítání a následný "randál", to je prostě dokonalá záležitost. Klidně si u toho zaskáču i na veřejnosti :'D Hrozně mě baví ta hravost, uvolněnost a pohoda.

Miro Šmajda - Last Forever

Poslední píseň na Mirově prvním albu, trošku takové Don't Cry od Guns N'Roses, nebo mi to alespoň tak přijde. Mám ji hrozně ráda a trochu mě mrzí, že Miro nemá balad v tomto stylu ještě víc, protože zamilovaná pocitovková poloha mu strašně sedí, a hlavně naživo jsou to prostě super emoce (a holky se zebe strhávají oblečení a padají na zem). Považuji ji za jednu z jeho nejpovedenějších, a v září mi hrála celé večery.

AFI - 17 Crimes

Písnička z asi 2 týdny "starého" alba Burials. Mně se moc líbí, protože mi připomíná moje nejoblíbenější (a nejvíc emo, chacha) album decemberunderground. Jsou to zase moje Afíčka, předchozí album Crash Love mi nic neříkalo (jediná fajn písnička z něj je pro mě Cold Hands). Jsem ráda, že jsou zpátky v této formě. Jo, a jestli chcete, poslechněte si z nového alba i věc I Hope You Suffer. Nic takového AFI ještě nenatočili, je to takové zajímavě temné a neoposlouchané.

Steel Panther - Community Property

"Pecky" této pseudokapely nemám nějak moc v oblibě, a oni to pánové ani nemyslí vážně (ale přitom sound super!), uvádím spíše jako perličku. Je to taková otevřená zpověď rockerů. Sice je pan rocker neskutečně zamilován do jedné dívky, ale svou výbavičku považuje za majetek všech. Klasika. ;D Při poslechu Community Property vzpomínám na různé věci a užívám si atmosféru toho klipu. Hrozná blbost to je, ale ten refrén je návykový!
zdroje obrázků: stránky jednotlivých alb na last.fm