Červenec 2014

Léto

29. července 2014 v 23:34 | Eli |  DIÁŘ
Zdravím vás po dlouhé době s normálním článkem. :)
Je toho nového tolik, že ani nevím, kde začít.

Předně - mám za sebou celý první ročník své současné VŠ. A sama tomu nevěřím, ale letní semestr jsem zvládla se samými jedničkami. Metoda? Vykašlat se na nervování, pláč, řešení problémů a emocionální nestabilitu, a pěkně si najít nové, lepší kamarády, kteří vám ukážou, že zkouškovým jde proplout u sledování seriálů a jedení pizzy jednodušeji než odříkáním si legrace, protože "ten čas potřebujete na učení". Ne.


Hned po zkouškovém jsem si splnila jeden dlouhodobější sen.
V polovině června jsem odjela do Skotska, hlavně za prací.
Jsem na jednom ostrově, kam jede jen pár autobusů, nejbližší velké město je skoro 3 hodiny autem, a králíčci si spokojeně a nerušeně hopkají po cestách.
Pracuji v penzionu, jsem taková holka pro všechno. Většinu času uklízím, peru, žehlím, obsluhuji a vařím, někdy jsem na recepci a vítám hosty z celého světa.
Nejraději mám asi Novozélanďany. Všichni zatím byli velmi milí. To se mi u jiných národností nestává. Ale obsažný článek o lidech z různých zemí mám v plánu napsat, až někdy v polovině září budu doma, protože budu mít pořádný reprezentativní vzorek. :D
Musím vám říct, že Skotsko a ostrovy jemu náležející jsou jako kouzelný svět. Lidé jsou NESKUTEČNĚ milí (ještě více ne Angličani), i když se s ničím neštvou. Všichni si tu věří. Odemknuté domy a auta s otevřeným okýnkem a s klíčky na sedadle jsou tu samozřejmostí. A co se stane, když dáte na ulici vozík se sazenicemi květin, napíšete k nim "jedna za 50 pencí, vemte si", a nedohlížíte? Lidé vám v mističce nechají za každou sazeničku těch 50 pencí, a nikdo je neukradne. Neskutečné? Ano. Boží? Ano. Chci tu zůstat? Ano.
Vyhovuje mi místní styl života, vyhovuje mi příroda, vyhovuje mi to nekonečné běhání a chození po malebné krajině, hlazení koní a ovcí. Vyhovuje mi znát většinu sousedů jménem, ale zároveň mít vlastní klid.
A práce?
Pracuji hodně, 6 dní v týdnu, usínám jen co si lehnu do postele. Ale poprvé v životě mám práci, kde všechno dělám dobře, cítím se spokojená, a tak. Šéfové si mě tu chtějí nechat, od hostů slýchám komplimenty. Je to úžasné.
Sousedky odnaproti
Zajíc panáčkující v jedné zahradě
Dva z mnoha koní v okolí

Trocha okolí v okolí četby v práci

Selfie doma
Kytičku som dostal
Selfie venku

Hudební TOP5 za březen-červen 2014

23. července 2014 v 0:48 | Eli |  HUDBA
NÁVOD K POUŽITÍ:Kliknutím na interpreta a název písně se dostanete na YouTube ke klipům. Příjemný poslech!

Amy Winehouse - Stronger Than Me

Amy jsem hodně začala poslouchat asi půl roku předtím než umřela. Dodnes si pamatuji, jak mi lidi k jejím sdíleným skladbám psali věci jako "troska, fetka, humus". Pak umřela, a všichni tihle kritici ji začali milovat a uctívat. Hypocrisy at its finest... Tato skladba je intro na jejím prvním albu "Frank", které není až tak provařené, nejvíc úspěchu měla s druhým albem.

The Paranoid - Pochovaný zaživa

Celé nové album SEDEM je fenomenální, když přejdeme fakt, že styl je hodně podobný tvorbě zahraničních kapel jako Bring Me The Horizon, Escape The Fate, 30 Seconds to Mars nebo Papa Roach (od těch je i kus textu). V ČR a SR nikdo jiný, kdo by něco takového dělal, ale není, takže i tak jsou pro mě TP absolutní jedničkou. Igor prostě umí texty, a hudebně jsou lepší a lepší. Toto je moje nejoblíbenější skladba z alba, textově i zvukem.

Frank Iero and the Cellabration - Weighted

Malý cheat, tato písnička se objevila asi až začátkem července, ale vy mi to jistě odpustíte, protože jsem dlouho neházela hudbu. A hlavně, posledních pár dní si tu písničku jedu hodně moc. A ano, vidíte dobře, je to Frank Iero, ten, který hrál v My Chemical Romance na kytaru, ten který se věčně plazil po Gerardovi. Aspoň částečně mi jeho hudba (CD vyjde v srpnu) usnadňuje situaci bez MCR. Úžasný sound!

Biffy Clyro - Mountains

Poslední půlrok extrémně ujíždím na Biffy Clyro, hlavně mám ráda skladby Mountains, God & Satan, Biblical a Opposite. Je to úplně něco jiného, než co běžně poslouchám, takže je to i příjemné oživení. Gratuluji všem, kteří je viděli na Rock For People (mimochodem jejich předchozí koncert v ČR byl loni v listopadu, takže byla šance si je užít), já bohužel ne, a dost mě to mrzí. Vynahrazuju si to pouštěním alb v práci denně, chacha.

Tom Odell - Sense

Jé, hele, zase Odell (protože je jen určité procento hudebníků, co mě zaujmou, a tak furt jedu věci dokola). Jedna ze zdánlivě nejnudnějších písní na Tomově albu, ale je tak úžasná... Je to klavírovka, popíček, emocovka (takže něco, za co všechny kromě pana Odella vraždím), má skvělý text, a tak.

A nějaké bonusy, protože jsem dlouho nepřidávala!
BBC Sherlock - Season 2 Irene's ThemeKvůli soundracku se pořád dokola dívám na 2. sérii. Dokonalost. Husí kůže.
Kat Dahlia - GangstaJiné její songy nejsou tak dobré, ale toto je síla, hodně emotivní. Jinak bacha, hip-hop...
Amaranthe - Burn With MeBudou v srpnu na Slovensku na festivalu Rock pod kameňom, doporučuji!

Zdroje přebalů alb:
http://www.last.fm/music/Amy+Winehouse/Frank?ac=amy%20winehouse%20frank
http://theparanoid.sk/album/sedem/
http://newnoisemagazine.com/wp-content/uploads/2014/07/frnkiero-andthe-cellabration-Stomachaches-cover.jpg
http://www.last.fm/music/Biffy+Clyro/Only+Revolutions?ac=biff
http://www.last.fm/music/Tom+Odell/Long+Way+Down?ac=tom%20odell