Září 2014

Liebster Blog Award II

19. září 2014 v 4:49 | Eli |  NÁZORY A (S)MYŠLENKY
Tohoto "řetězáku" se účastním už podruhé, a opravdu velmi si vážím nominace, tentokrát od Nějaké. Děkuji!
Pokud byste si chtěli přečíst Liebster Blog Award 1, můžete tak učinit zde. :)

11 faktů o mně

1. To, že mám někoho opravdu ráda, většinou vyjadřuju tím, že dané osobě nadávám. Začíná to na levelu "telátko" a končí "kreténe debilní". Ale dělám to z ochranitelských důvodů. Fakt. Přísahám. Žádnej sarkasmus. Fakt ne. Opravdu.
2. Nemám moc ráda řezané květiny. Radši si sednu na louku a dívám se na ně, když jsou živé, než abych je ničila. Ale když nějaké květiny dostanu, mám samozřejmě velkou radost. Jen nechápu lidi, kteří si denně koupí nějaký pugét na vystavení na polici, "aby jim bylo hezky".
3. Kdyby za mnou přišel ďábel a chtěl mi splnit přání, nechtěla bych peníze, slávu, moc, nesmrtelnost, ani nic podobného. Chtěla bych perfektně umět každý jeden cizí jazyk na světě, a díky tomu naprosto dokonale porozumět myšlení všech kultur a národů. To by byla, panečku, moc.
4. Jsem šíleně stydlivá, i když to tak někdy nevypadá. Když jsem s oblíbenci, tak jsem totiž vysmátá a nechutně sarkastická ranařka. Ale než se s někým do toho bodu dostanu, tak to trvá, chacha.
5. Baví mě zpívat, hrát na klavír, malovat, kreslit, fotit, tančit, psát, vyrábět různé věci, ale nemám dostatek nadání. Nejsem tak dobrá, jak bych chtěla, i když se opravdu snažím.
6. Bojím se zkaženého jídla. Data spotřeby si div nevymalovávám barevně, haha.
7. Přemýšlím a sním anglicky. Raději i anglicky píšu, protože ve zlomových situacích, kdy jsem se musela nejvíce spoléhat sama na sebe, jsem byla ve Spojeném království, a prostě se umím lépe vyjádřit.
8. Jsem závislá na seriálu Sherlock od BBC. Je geniální. Už jen kamera je fascinující, o scénáři a obsazení ani nemluvě. Jo, a Benedicta Cumberbatche si vezmu za muže, haha.
9. Mám ráda v módě minimalismus. Jednoduché oblečení, maximálně jeden kontrastní detail v podobě náhrdelníku nebo prstenů, jinak můžu být celá v jednoduchých černých či šedých věcech. Ovšem velmi si zakládám na botách, kabelkách a spodním prádle, to vše musí být perfektní a nešetřím na tom.
10. Nemám nějaký speciální typ mužů, který se mi líbí. Spíš jsem si všimla, že jakmile někdo krásně voní, tak je mi skoro úplně jedno, co je zač. :'D
11. Jsem INXJ. Introvert. Perfekcionista. Má intuice upřednostňuje teorie a fantazii. Zkoumám, jak by se co dalo udělat lépe. Cítění nebo myšlení u mě převažují podle nálady a situace, ale přiklonila bych se ve většině situací k cítění, protože jsem prý hodně empatická. I přes to bych ale řekla, že úsudek upřednostňuji před vnímáním, když jde do tuhého. A jsem "umělecký typ", ale orientovaný více prakticky, což není na škodu, že jo. Jo, a je to jeden z nejvzácnějších typů osobnosti, chacha.

11 otázek od Nějaké

1. Jaké místo na světě byste chtěli navštívit?
Těch je velká spousta, ale moje největší sny jsou Island, celá Skandinávie, Japonsko, Jihoafrická republika, pár států v USA, Nový Zéland a Austrálie.

2. Máte rádi donuty?
Jo, ale jsou hrozně tučné, málokdy na ně mám chuť.

3. Zajímal by vás sexuální zážitek se stejným pohlavím?
Tak nějak nerozlišuji pohlaví, ale osobnost, povahu, schopnost zapůsobit... Takže... Berme to jako ano? :D

4. Věnujete se nějakému sportu?
Jsem profesionální spáč. Jinak se snažím co nejvíc chodit na procházky a běhat, a doma cvičím, nejradši pilates nebo podobné věci. Nemám ráda posilovny. Dřív jsem dělala orientální tance, aerobic, tenis a jezdila na koni.

5. Jaká věc se vám na sobě nejvíc líbí?
Rty a oči, nemůžu vybrat, co víc. Pokud jde tedy o vzhled. Ale podle vzhledu se dneska řídí svět, jsme generace povrchnosti a naprosté debility totiž, takže koho by vůbec zajímalo, co je pod povrchem.

6. Jaké jsou vaše oblíbené seriály - pokud máte?
BBC Sherlock, Once Upon A Time, Two Broke Girls, Black Books.

7. Čím jste chtěli být, když jste byli ve školce?
Princezna, pirátka, popelářka, doktorka.

8. Chtěli byste žít ve velkém městě, maloměstě nebo na vesnici?
Každá z těch věcí má něco do sebe. Ideální by bylo pro mě asi menší klidné městečko ve vzdálenosti cca 15 minut od velkoměsta. Mám ráda svůj klid, zároveň ale potřebuji kulturu, lidi, živo.

9. Váš oblíbený obchod - s čímkoli, od Albertu přes Neoluxor až po New Yorker?
The Co-Operative Food, Neoluxor (chacha), BookDepository.co.uk, Blue Banana, River Island, Pulp

10. Máte rádi českou hudbu?
Z české asi jen Tomáše Kluse a Kryštof. Jsem spíš na slovenskou, tam mám oblíbenců více. Moje milované The Paranoid, a pak mirosmajda.com a Zoči Voči.

11. Jak byste chtěli, aby se jmenovalo vaše dítě?
Svoje největší favority nebudu házet na internet, ale klasiky, které se mi líbí už opravdu dlouho, jsou Emily, Matthew a Ewan

Ode mě

Jelikož vím, jak jsou mí (nejen) blogoví přátelé vytížení, tak nebudu pokládat žádné otázky. Pouze v abecedním pořádku vypíšu blogy, které mám ráda a jsou pro mě zajímavé. A pokud se níže zmíněným bude chtít, můžou napsat třeba 15 dosud nezmíněných faktů o sobě. To si moc ráda přečtu. :)
  • http://clamor.blog.cz (Bels)
  • http://jen-nejaka.blog.cz (Nějaká)
  • http://phoenixrise.cz (m.)
  • http://shepoosclouds.blogspot.cz (Martina)
  • http://soulcatcher.blog.cz (Dylan Radioactive)
  • http://svet-se-toci.blog.cz (Ilma)
  • http://tanebraes.blogspot.cz (Ali)
  • http://tardis-blue.blog.cz (Tardis)
  • http://withmeaboutyou.blog.cz (Nikol)