Březen 2015

The Fairy Glenn, Isle of Skye

23. března 2015 v 16:13 | Eli |  TVORBA
Jelikož jsem nějakou dobu pracovala ve Skotsku a procestovala velký kus země, dovolím si podělit se s Vámi o své nejoblíbenější skotské místo. Snad vás potěší, že se nejedná o pamětihodnost, o které by se psalo v průvodcích, a kam by se davově jezdilo.

Mým nejoblíbenějším místem ve Skotsku je Fairy Glenn neboli česky "Vílí údolí". Nachází se na ostrově Skye poblíž přístavního městečka Uig.


Nejčarovnější na Vílím údolí je to, že je překvapením, které člověk ani v nejmenším nečeká. Nějakou dobu jdete po obyčejné asfaltové silnici uprostřed přírody. Pak vás u jedné ze zatáček přivítají volně žijící ovce, a než se nadějete, jste v kouzelné krajině, která působí jako vystřižená z Pána prstenů. Kopečky, které vypadají jako zelený špičatý patrový dort, který někdo podivně splácnul. Kameny a skály, které působí, jakoby je nějaký kolemjdoucí obr nechtěně vytratil z kapsy mimo určené místo. Stromy, které jsou pokroucené přesně tak, aby v případě potřeby pasovaly do elfího domečku. Ovce, které se na vás provokativně dívají ve stylu: "Oh yeah, tak tohle je moje hood, záviď."

Nemám Photoshop a jsem amatérský fotograf, takže, prosím, omluvte nedokonalosti.