MŮJ ROK 2015

2. února 2016 v 1:10 | Eli |  DIÁŘ
Jelikož zkušební měsíc roku 2016 vypršel, a nyní se jede už na plnou verzi, rozhodla jsem se, že si tu udělám POŘÁDNÝ deníčkový zápis o loňsku. Vykompenzuji tím pouhé 3 články napsané v roce 2015? Těžko říct.


LEDEN

třetí tetování, milovaný havran. Je to jedno z mých nejoblíbenějších zvířat, imponuje mi symbolika například u původních amerických kultur i temnota, která je s ním spojena v kultuře naší. A HLAVNĚ jsem už pěkných pár let milovnicí díla Edgara Allana Poea.
Koncert Gerarda Waye byl pro mě velkým zážitkem. Ano, to je ten z My Chemical Romance. Na těch jsem vyrostla, poslouchám je od roku 2005 (slovy: dva tisíce pět, ano, je tomu přes 10 let), žádná hudební skupina mě tak moc neovlivnila. Měla jsem na krajíčku, že ho po tolika letech zase vidím (na koncertě MCR jsem byla v roce 2007). A povedlo se mi něco, na co jsem čekala 10 let. Objala jsem ho a poděkovala mu. A napsal mi ručně něco zatím tajného do diáře. :')
Do roku 2015 jsem si dala předsevzetí, že si možná najdu chlapa, že bych to i vydržela. A hned od 2. ledna jsem zadaná. :D A musím říct, že velmi šťastně. Patřím svému (předtím i teď) nejlepšímu kamarádovi a tak úplně jsme to ani jeden nečekali. Teď po roce a něco můžu říct, že ho miluji ještě víc. Je to hluboký vztah, na kterém mí opravdu velmi záleží. Našla jsem pravou lásku. I když pro mě nechce zabíjet pavouky. Zmetek.

ÚNOR

Měla jsem zdravotní problémy a špatně jsem viděla, motal se se mnou celý svět. Byla jsem dokonce i pár dní v nemocnici na pozorování. První diagnózy byly velmi strašidelné, ale naštěstí se nepotvrdily. Kromě občasných krátkodobých problémů stejného rázu jsem ale jako rybička. A muž mi přinesl do nemocnice super knihu na zkrácení dlouhé chvíle. Islandská literatura je velice zvláštní, myšlenky mají zajímavou strukturu. Už jsem přečetla několik dalších knih. Snad přečtu i tu učebnici islandštiny, chocho.
Byl Valentýn, dostala jsem svůj nejoblíbenější druh vonné svíčky.
A takové ty maličkosti například v podobě lineckého srdíčka jen tak, to je něco, pro co žiju... :')

BŘEZEN

dvaadvacáté narozeniny. Neslavené nijak velkolepě. Návštěva nejoblíbenějších restauračních zařízení, že. Dostala jsem sbírku povídek E. A. Poea (ale ne takovou tu nejvíc mainstreamovou), krásný batoh v oblíbené barvě od přítele, Wreck This Journal od mé drahé kamarádky a spoustu drobností od rodiny.

DUBEN

Velikonoce. Hodně času tráveného s rodinou a přáteli. Socha v katedrále mi ukázala fakáč.

KVĚTEN

nejnáročnější zkouškové. Všechno jsem ale zvládla během necelých dvou týdnů, a to na výbornou. Od 15. května jsem měla prázdniny, zatímco jiní se brodili v učebním bahně snad do konce června. Poté jsme se začali s milým připravovat na odjezd do Skotska. Jo, a obarvila jsem si vlasy na tmavo! Ta má nazrzlá špinavá blond mě už nudila. Ovšem od té doby mé vlasy barvu neviděly, a jsou snad ještě krásnější.

ČERVEN

Hned se změnou měsíce v kalendáři odlet do Londýna, cesta autobusem až na Skotskou vrchovinu, spousta práce. Krátký výlet do Edinburgu, nalezení krásného trhu a galerie v nenápadném kostelíku. Moje první zkušenosti se servírováním alkoholu, jelikož jsem pracovala i za barem. A teď je ze mě expert na whiskey, rozpoznám od sebe pěkných pár druhů, i když jí vypiju možná tak kapku. :D Alkohol mi prostě nejede. Občas trocha sladkého vína. Mým největším objevem je jahodové víno.
Úraz zad v práci na konci června. Nemohla jsem se hnout, měsíc jsem pořádně nemohla chodit rovně a naskladnění obchodu jsem dělala asi po kile nebo maximálně dvou. Do toho začínaly přijíždět rodiny s dětmi, a to byly objednávky s milionem položek každý den. Doteď nevím, jak jsem to přežila. :D

ČERVENEC

Pohladila jsem si orla bělohlavého a viděla spoustu soviček. Splněný sen. Jinak šílená spousta práce a mezitím alespoň procházky po lesích a menší i větší výlety po Skotsku.
A objevili jsme vikingské šachy, Hnefatafl. Super hra.

SRPEN

Šílený měsíc v práci. Rozhodli jsme se alespoň na chviličku po třech měsících vypadnout a vyspat se aspoň jednou za to léto někde jinde, než v areálu pracoviště, a to v Glasgow. Spojili jsme to s výletem do Manchesteru a šli na zápas Manchesteru United (❤︎) s Tottenhamem. Mužův první živý zápas milovaného týmu, a ještě vítězný. Nádherné počasí a dechberoucí atmosféra na Old Traffordu, seděli jsme asi 5 metrů napravo od Van Gaala, který se nervózně rýpal v nose. :D
Jo, a zajímavý zážitek: Měla jsem s sebou na výletě do Glasgow a Manchesteru žehličku na vlasy, abych nevypadala jak hňup, ale jelikož jsem s ní nemohla na stadion, schovala jsem si ji k prodavači hamburgerů před stadionem. A pořád ji mám. Asi moje nejdobrodružnější elektronika. :D
Poslední srpnový den jsem se pomazlila se sovičkou sněžnou. Pro mě jeden z nejkrásnějších zážitků. Bylo to mým snem už od dob Hedviky v Harrym Potterovi. Šéf mě musel tahat zpátky na recepci, protože nikdo nebral telefony... :D
A byli jsme ve Stirlingu, kam jsem chtěla už dávno. A asi jsem tím objevila místo, kde chci jednou žít.

ZÁŘÍ

Koupila jsem si svůj první MacBook, i když mi bylo líto zbavit se mnoha těch krásných červených a fialových britských bankovek s Alžbětou...
Jinak upršené Highland Games a milion vodopádů a pěkných míst. A ovčí dopravní špička.
20. září návrat do Čech a velký šok pro mě. Vždy, když se odněkud po delší době vrátím, uvědomím si, jak se vyvíjím, a že jsem v určitých aspektech úplně jiný člověk než za jakého mě mé okolí má. Přichází na řadu otázka, kam vlastně patřím? První dva týdny jsem absolutně nemohla vydržet doma, ačkoli jsem se těšila. Bylo to zvláštní.

ŘÍJEN

Pořádný začátek předposledního bakalářského semestru.
Moje první návštěva kočičí kavárny s mojí nejmilejší. Bylo to super. Akorát Amy s Bellou mi potom nedůvěřivě očichávaly oblečení snad i po vyprání. :D
Na konci října Berlín. Šílené, ale krásné město. Nějaké postřehy je možné si přečíst o pár článků nazpět. :)
Říjen pro mě nebyl ale veskrze šťastným měsícem. Pod rukama mi zemřel náš pejsek... Na fotce má kapačky, které jsme mu v posledních dnech museli dávat několikrát denně, a také v noci. Bojoval statečně, ale prohrál. Zanechalo mi to velký šrám. Byl jedinečné telátko.


LISTOPAD

Po třech letech jsem se viděla s mým drahým z gymplu. Udělalo mi to neskutečnou radost, protože kdysi dávno jsme spolu kravili opravdu nezřízeně.
S mužem a jeho sestrou jsme byli na pár dní v Londýně. Dostala jsem opravdu krásné růže.
A již tradičně se v Praze objevil skotský komik Daniel Sloss a jeho anglický kámoš Kai Humphries. Miluju ty dva blbečky, opravdu. Dan zase vyfotil tu nejvíce seriózní fotku...


PROSINEC

Stala se ze mě fanynka Star Wars a mám fetiš na obleček Kylo Rena. A mí přátelé dostávají SW merch, protože jsem šílená, haha.
Dělala jsem zázvorový sirup jako vánoční dárek a mám na něm závislost. Přidám během pár týdnů recept, trocha vitaminů se ještě stále hodí. A není nad domácí ginger ale!
Horké maliny for life. Kdo mě zná, ten ví, že se po nich můžu utlouct. V prosinci jsem měla troje. A chci ještě.
Toť k mému roku 2015. Byl boží.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 barbora drancakova barbora drancakova | E-mail | Web | 3. února 2016 v 16:47 | Reagovat

super rok ne

2 Eli Eli | Web | 3. února 2016 v 22:28 | Reagovat

[1]: Jistěže. :) Jsem s ním moc spokojená.

3 m. m. | E-mail | Web | 5. února 2016 v 18:06 | Reagovat

Dobře se to čte i na to kouká :) Když si takhle dávám dohromady celoroční bilanc, vždycky přijdu na to, že jsem během toho roku přežila věci, kterým bych nevěřila, že je přežiju. Proto je dobré si to připomínat, abys věděla, že jsi silnější, než si myslíš :)

Přeju v letošním roce míň úrazů a víc momentů plných úžasu a sebeuvědomění. A horkých malin, v tomhle jsme stejné, je to nejlepší dezert ever :D Hned vedle tiramisu, ovšem, na to taky nedám dopustit 8)

4 magthealien magthealien | Web | 6. února 2016 v 12:04 | Reagovat

Tvůj rok 2015 se tak krásně čte =) Já věřím, že rok 2016 bude převelice šťastný, snad si za rok zase přečtu nějaký takhle pěkný souhrn ;)

5 magthealien magthealien | Web | 6. února 2016 v 12:05 | Reagovat

A šup sem s tím zázvorem!

6 Whirpy Whirpy | E-mail | Web | 6. února 2016 v 17:59 | Reagovat

Měla jsi fakt pěkný rok, tolik zážitků! :) Moc ti to přeju s přítelem :3
A dala bych si taky horké maliny! :D

7 Eli Eli | Web | 6. února 2016 v 23:43 | Reagovat

[3]: Děkuji. :) Tak tos přesně vystihla, když se člověk zpětně dívá, tak se musí smát, že je asi superhrdina.:D Přesně tak. :)

Moc děkuji, to samé přeji tobě! :) A horké maliny a tiramisu snad k nám přijdou samy, chacha. ;)

[4]: Děkuju. Já doufám, že si u tebe taky přečtu něco pěkného. ;) A zázvor je tu!

[6]: Děkujiiii. :3 Taky. Ale takhle před půlnocí... :D

8 Bels Bels | E-mail | Web | 11. února 2016 v 9:36 | Reagovat

Ochocho, tenhle článek jsem si schovala pro lepší časy a moc dobře jsem udělala. Moc hezky se to četlo. A ty fotky k tomu! Prostě ňuňu. ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.