Březen 2016

Pohlcená

9. března 2016 v 1:12 | Eli |  TVORBA

Jak se v posledních dnech cítím?
Nevím, co udělat dříve, začínám se opravdu stresovat kvůli státnicím a bakalářské práci, už ani neutíkám před povinnostmi a problémy do uvolněného nevědomí, které přináší spánek. Dnes jsem vytvořila toto. Je mi lépe. Zítra se ale bohužel nezastavím... Jsem pohlcená.

Kterak Marina dala překvapení svým diamantům

7. března 2016 v 1:26 | Eli |  HUDBA
Jeden z nejlepších koncertů, na kterém jsem kdy byla? Jednoznačně vystoupení Mariny and the Diamonds 2. 3. v Praze.

Vidět napůl velšskou a napůl řeckou Marinu naživo bylo mým snem už pěknou dobu. Poslouchám ji více než čtyři roky, poznala jsem díky ní několik skvělých lidí, albem Electra Heart mi kdysi pomohla vyrovnat se s určitými věcmi. V ČR už jednou vystupovala, a to jako předskokanka kapely Coldplay v roce 2012. Jelikož neposlouchám Coldplay, trpělivě a s nadějí jsem vyčkávala na samostatný koncert. Sice bylo změněno datum konání i venue, ale nakonec se vše povedlo, koncert v ČR se uskutečnil minulou středu. A nikdy na něj nezapomenu.

Od předkapel nikdy raději nic nečekám. Jaké bylo pro mě překvapení, když začali hrát Light & Love z Nového Jičína! Hudba sice nebyla nijak originální, ale příjemná na poslech, oddechová, skvěle nazvučená. Musím pochválit vokály, které mnohdy bývají tou nejslabší složkou menších českých kapel. Skvělé, opravdu.

Pak skromně a zároveň načančaně přišla na pódium samotná královna Marina. Koncert byl rozdělen do tří aktů po cca pěti písních, které kopírovaly Marinina alba: The Family Jewels, Electra Heart a Froot. Pro každý akt měla Marina připravený jiný sakra přiléhavý a sakra sexy kostýmek se závojem, který ještě zvýrazňoval její šarm. Působila jako víla, či řecká bohyně. S velkou lehkostí si nenuceně tančila po pódiu a její jemný hlas roztančil celé publikum. Při pár písních se doprovázela na klávesy. Zvuk byl opět bezkonkurenční.

Marina splnila přesně to, co jsem od ní očekávala. Je to skromná mladá žena s velkým talentem a pěknou dávkou originality, která má co říct, ať už jde o závažnější témata týkající se světového dění, nebo jen o běžné životní trable. Zbožňuji ji a nechtěla jsem, aby koncert skončil. Opravdu jen málo umělců se mnou dokáže hnout, opravdu jen pár má místo v mém srdci. Ona je na špičce.

Na závěr má nejoblíbenější Marinina píseň z nejnovějšího alba: