Duben 2016

Dílčí úspěchy a filmová inspirace

29. dubna 2016 v 22:08 | Eli |  DIÁŘ

Drobná aktualizace od dob pohlceného obrazu z předchozího článku. Nebude žádné závažné téma. Jen jsem vděčná za spoustu věcí ve svém životě. A chci vám dát trochu inspirace.

Bakalářská práce je odevzdaná. Vedoucí mi prý dá pěknou známku. Doufám v to. Spokojená s prací úplně nejsem, jako žádný správný perfekcionista. Bylo tak mnoho zajímavých věci, které jsem mohla do práce zahrnout. Ale neúprosný limit čtyřiceti stran mi je nedovolil zmínit. Hodně jsem si rozšířila své znalosti, pobavila se, viděla díky psaní řádku zajímavých filmů.

Za poslední dobu mohu doporučit několik filmů, které jsem zhlédla nejen díky svému akademickému zaměření, ale i úplnou náhodou.
  • The Riot Club. Skvělý film o britské nejvyšší společenské třídě, plný mnoha zajímavých poznatků, skvěle vystihující čpící britský třídní systém. Jedná se o adaptaci divadelní hry od Laury Wade, která nese prostý název Posh. Film je ale mnohem detailnější a zajímavější. A není mi jasné, kde vzali tolik pohledných Britů s perfektním chrupem. Skutečně nevím. :D
  • Truly, Madly, Deeply. Můj nejmilejší film s již dříve zmíněným Alanem Rickmanem. Ústředními tématy jsou posun v životě a vyrovnání se s velkou ztrátou. Zbožňuji a doporučuji, pokud neznáte. Roztomilý a hravý, ale zároveň velmi vážný snímek.
  • Nikdy není pozdě. Asi můj nejzajímavější náhodný objev za posledních několik let. Jemně natočený životopis pro vzdělání nadšeného Alberta Manziho, italského učitele, který ovlivnil životy milionů Italů. Inspirativní snímek zvláště pro ty, kteří mají touhu dokázat nejen pro sebe více než to, co nabízejí zaběhnutá pravidla.
  • Wallace & Gromit: Prokletí králíkodraka. Vynalézavě vtipný animák. Skvělý humor a stereotypní narážky o společnosti, mnohdy založené na slovních hříčkách. Neviděla jsem v češtině, takže nevím, zda se polovina vtipů neztratila v překladu, ale rozhodně doporučuji.

Jsem moc šťastná i z důvodu, že jsme si s přítelem našli skvělé místo pro svůj společný život. Od podzimu budeme bydlet spolu, jako v pohádce. Určitě zveřejním nějaké fotky, až vše bude zařízeno a perfektní.

Změnila jsem svou stravu a zhubla už přes 6 kilo. Jsem moc spokojená, ale ještě bych chtěla shodit jednou tolik. Věřím tomu, že to dokážu. Začala jsem po dlouhé době opět cvičit.

Momentálně se snažím připravit na státnice a společně s mým drahým hledáme dočasnou práci někde na severu. Držte palce!