Vzteklé feministky, zabednění machové,... A kvóty.

5. června 2016 v 15:44 | Eli |  NÁZORY A (S)MYŠLENKY
Mám ve svém okolí spoustu mladých žen, které se dle mého názoru chovají jako blbky. A mám kolem sebe také mladé muže, kteří se chovají jako blbci. Dnes si povíme něco o přehánění.

Příliš emancipované mladé ženy. Sice po nocích brečí do polštářků, protože je nikdo nechce (protože často ponižují ostatní), některé se zoufale nabízejí všem chlapům okolo, navenek se ale chovají jako neskutečně emancipované feministky, které si píší do statusů, jak strašně moc nepotřebují chlapa. Dnes už asi nestačí k fotce z cest dát hashtag #girlonatrip, ono je potřeba ještě #woman, #lady, #powerfulwoman, a tak dále. Když nějaká kamarádka těchto dívek v něčem uspěje, nestačí napsat jednoduché: "Jsi šikulka, gratuluji." Musí se napsat něco jako: "Krásná, chytrá, talentovaná žena. Žádný chlap s tebou nevydrží, kočko." Protože jsme přece něco víc. Protože pořád potřebujeme dokazovat něco, co už dokázáno bylo.

Ano, my ženy jsme si musely vydobýt svou pozici. Donedávna jsme byly jen majetkem manželů, nemohly jsme se vzdělávat nebo být nezávislé. Ty časy jsou ale za námi. Studujeme, máme skvělé práce, řídíme mužské zaměstnance, můžeme podnikat, jsme volné. Jediným problémem, který zůstává přítomen, je nerovnost příjmů žen a mužů. Je v pořádku brojit za rovné výplaty, obě pohlaví by za stejnou práci měla dostat stejnou sumu. V pořádku ale není osočovat každého chlapa, že je debil, prase a utlačovatel, protože tomu tak není. Ano, mozky nám fungují na jiném principu, pohání nás jiné hormony, přemýšlíme jinak. Ale zároveň se můžeme vzájemně doplňovat a nemusíme se k sobě chovat ve stylu "ty jsi prase" a "ty jsi uječená ženská."

Je skvělé být bezchybnou ženou, vše dotahovat do konce a nedělat chyby, mít všechno pod palcem. Ale jsme opravdu tak dokonalé, jak se tváříme? Žádný člověk není dokonalý, a uvědoměním si tohoto prostého faktu můžeme předejít spoustě nedorozumění. Věřte mi, dámy a slečny, oni ti chlapi potřebují jednou za čas vidět, že nemají doma superrobota bez chybičky, který na ně jenom ječí, že jsou nespolehliví trubci. Oni také touží po uznání. Ukázat slabost, zeptat se na jeho názor (kolik žen tohle nedělá, sakra!), nechat si pomoci s kufrem či taškou s nákupem (jo, jasně, jste nezávislé ženy, ale on ten chlap unese víc než vy. Pokud tedy vy nejste kulturistka a on padesátikilový rachitický chlapeček). I ta nejkrásnější, nejchytřejší a nejtalentovanější žena má nějakou slabost. A nejsme přece ješitní chlapi, abychom si to neuměly připustit, ne, dámy?

A ještě jedna ženská otázka: Kvóty. Sice jsem ženského pohlaví, chci dostávat zaplaceno stejně jako chlap, protože jsem vzdělaná a super, ale kvóty jsou zpátečnické. Proč by měla být preferována žena s průměrným potenciálem před výjimečně nadaným mužem (a naopak)? Nejde o to, že by na určitých pozicích měli být jen ti nejlepší, bez ohledu na pohlaví či rasu? Mě osobně by netěšilo, kdybych dostala v práci zelenou jen kvůli tomu, že jsem "chudinka ženská," která někam musí, protože má prsa, ne proto, že je opravdu skvělá v jaderné fyzice.

Machové, kteří se chovají k ženám a dívkám jako kreténi. Další část populace, která potřebuje trochu upravit myšlení. Členové mužské populace, kteří si myslí, že žena je něco podřadného. Že jedině muži jsou dokonalí. Opravdu? Ale prosím vás, pánové… Jsme všichni stejní lidé, každé pohlaví má své přednosti a chyby. Je to dáno evolucí a genetikou, takže kec, že ženská je od přírody blbka, je stejná blbost, jako fakt, že Země je plochá (a to jste vy, mužští vědátoři, před pár staletími tvrdili).

Nejvíc mě na tomto typu mužů štve, že říkají věci, které jsou hloupost. Několikrát jsem slyšela názor, že ženy jsou kromě produktivní části života bezcenné. Kvůli přechodu. Chlapi jsou prý páni tvorstva, protože mohou plodit až do smrti. Aha… Dobře, vezměme tedy tu ženskou bezcennost a nepotřebnost do extrému, hypoteticky odstraňme na délku jednoho odstavce všechny ženy z planety, ať už mladé a plodné, nebo ty, jež už své poslání splnily (anebo taky ne, že, každý nechce potomky). Drazí muži, ujišťuji vás, že ať už byste stříkali bez žen na cokoli či do čehokoli, potomek by nevzešel. Vy tu ženu prostě potřebujete. A že má biologický daný produktivní věk? Asi to má svůj důvod, asi by jinak potomstvo nebylo nejkvalitnější. Vy taky máte stopku. Jen ji uměle odstraňujete viagrou a chodíte na operace prostaty, protože čůráte pořád a všude. Takže si tento mužný fakt uvědomte, a dejte s hloupými kecy pokoj. My přestáváme mít menstruaci, vy začínáte mít erektilní dysfunkci. Obojí jsou indikátory jistého dosaženého věku. Už byste měli přenechat plození mladším.

Dámy, prosím vás, nepřehánějte to s tou emancipací a uznejte někdy, že i ten váš chlap není úplný budižkničemu. Pánové, prosím vás, nechovejte se k dámám jako k blbkám.
Nemohli bychom se k sobě chovat s respektem a úctou?
 

19 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 kouzelnakrajina kouzelnakrajina | Web | 5. června 2016 v 16:02 | Reagovat

super :-)

2 Elwin Elwin | E-mail | Web | 5. června 2016 v 18:37 | Reagovat

Tvůj článek mě od první věty nutí ke komentování, tak to vezmu postupně :)

- těmi hashtagy jsi mě vyděsila :D buď jsem na tohle už moc stará, nebo nemám v přátelích takové ženy. V obou případech díky bohu. Ale chtěla bych i dodat, že jsou mezi námi takové, které jsou opravdy rády single, nikde to nikomu nemají potřebu cpát a prostě si to užívají, muže neponižují a jsou spokojené :) vím, že o nich ten článek není, jenom dodávám :)

- k tomu gentlemanovi, co nám pomůže s nákupem - bývalý přítel na tohle řekl, že je to sexistické a že chovat se podle etikety není, rozhodně není ok... jenom tak poznatek na okraj :)

- kvóty: souhlasím! Na to nelze říct nic jiného, než že máš pravdu! :)

A konečně jsem na konci a prostě s tebou musím souhlasit. Pokud žena chce být sama, ať je, jenom nemusí kvůli tomu všem kolem dokazovat, jak jsou muži k ničemu (protože to, že s takovým chodila ještě neznamená, že jsou takoví všichni) a naopak.
Děsně se mi ten článek líbí :) díky za něj!

3 Dave Sharm Dave Sharm | Web | 5. června 2016 v 19:08 | Reagovat

Na jednu stranu by většina žen chtěla gentlemana, na druhou stranu jsou příliš emancipované na to, aby gentlemana opravdu dokázaly přijmout. Nechovají se tak, aby v mužích galantní chování vzbudily, a často neví, co si v takových případech počít. Na pomoc z kabátu nečekají, a když jí jej chcete pomoct obléct, neví jak do něj vklouznout. Neví, že se nemají hrnout do dveří, ale zpomalit, abyste ji předběhli a dveře za ni otevřeli. Neví, že mají chodit po mužově pravici, v restauraci si sednou na místo, kde by měl sedět muž, a že když jí nabídnete místo v tramvaji, že nemá donekonečna odmítat a vést proslov o tom, jak skvěle se jí stojí.

4 Kate Kate | Web | 6. června 2016 v 21:02 | Reagovat

máš skvělý blog :) a super články :OOOO viz. tento

5 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 10. června 2016 v 21:00 | Reagovat

Všichni jsme lidské bytosti a nemůžeme fungovat bez chyb, protože jinak bychom se neposouvali dál. Proč žít, když všechno umíme, víme, zvládáme a prožili jsme? :)
Super článek!

6 Terez Terez | Web | 12. června 2016 v 21:31 | Reagovat

Ahoj, máš krásný blog.
Já si dnes založila blog na téma fit recepty a napsala tak dneska svůj první receptík pro vás. Máš- li aspoň trošku zájem, mrkni se :-P
Začátky jsou těžké a každý komentík pomůže k jejímu rozjetí.Děkuji :-)

7 Eli Eli | E-mail | Web | 22. června 2016 v 22:55 | Reagovat

[1]: Těší mě, že se článek líbí. :)

[2]: Tak to jsi šťastná žena, že takové osoby neznáš. Někdy se mi z toho totiž zastavuje rozum. :D A ano, máš pravdu, i šťastné single ženy jsou, ale ty nemají potřebu velkých ponižujících prohlášení a jsou fajn. :D

Tak to je zajímavé. Ale prostě je to evolučně tak, muži mají silnější konstituci, ačkoliv rýmička je zničí. :)

Ano, máš pravdu! A mám velkou radost, že se Ti článek líbil. :)

[3]:  Také další pohled na věc, rozhodně podnětný, děkuji za Tvůj komentář. Bohužel je tomu tak.

[4]: Ach, moc děkuji za pochvalu! Opravdu si toho vážím. :)

[5]: Jsem moc ráda, že se Ti článek líbil. :) A máš pravdu!

[6]: Ráda se podívám. :)

8 Moi Keiniku Sang Moi Keiniku Sang | 22. července 2016 v 12:05 | Reagovat

Tohle se mi moc líbí, podle mě jsi to skvěle vystihla! On je totiž rozdíl mezi feminismem a misandrií a ty dívky a ženy, které na začátku popisuješ, ho prostě nevidí. To nejsou feministky, i když si to o sobě myslí. Kvóty jsou celkem volovina, s tím souhlasím, u najímání pracovníků by mělo záležet na jejich kvalifikaci, ne na tom, co mají mezi nohama. No a pánové, co tvrdí, že žena je dobrá jenom na dělání dětí, u těch vždycky musím dvacet minut přemýšlet, jestli to myslí vážně nebo si dělají šoufky, protože popravdě nezpracovávám, jak v 21. století může mít někdo takovej názor... holt svět je zvláštní :D

9 Whirpy Whirpy | E-mail | Web | 22. července 2016 v 12:14 | Reagovat

Skvělý článek! V posledních větách jsem se dokonce natolik pobavila, že jsem se musela zasmát. Je to tak úžasně napsané.

Jinak máš pravdu. :) Chtěla bych k tomu prostě ještě něco dodat, ale tak nějak mi mluvíš z duše a sdílím stejné názory.
Ale běda, aby mě začal nějaký nic nedělající, otravný chlap popichovat nebo mě stavět do role podřadné hospodyňky... to pak akorát probudí toho emancipovaného, zlého, arogantního draka, který jinak pokojně spí. Myslím, že pokud dokážou totiž mít muž a žena harmonický vztah, nějak se domluvit - jako sobě rovní lidé, dělat kompromisy a rozumět si, tak potom není co řešit. Naštěstí jsem se s mým přítelem našla a nikdy jsme si vzájemně žádnou méněcennost nepředhazovali...

10 Necroparanoia Necroparanoia | E-mail | Web | 22. července 2016 v 12:20 | Reagovat

Já nemám chlapa budižkničemu a proto nepotřebuji být feministka. Teď jsi na to kápla a to je přesně argument, který mi scházel proti feministkám :D
Když nějaká takovýho má a nechce to přiznat, tak už jí bohužel zbývá jenom ten feminismus. Já si zatím hodím nohy nahoru, zatímco můj přítel bude stavět houpací síť, co slíbil kočkám :D

11 Krásný člověk Krásný člověk | Web | 22. července 2016 v 14:20 | Reagovat

Dokaž, prosím, že ženy dostávají zaplaceno méně.

12 I am Jane I am Jane | Web | 22. července 2016 v 15:54 | Reagovat

Souhlasím s tebou :)

13 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 22. července 2016 v 15:58 | Reagovat

Kvóty, ty mi pijou krev. Jestli jsme my ženy stejně schopné jako muži (a věřím, že ano), proč by nám měly na určitá místa pomáhat kvóty? A když je holt mezi uchazeči chlap schopnější než o stejné místo se ucházející ženy, proč by to místo neměl dostat on? Ne, tohle prostě nechápu.
Jestli jde o to, aby bylo pro ženy snazší pracovat i jako matky, spíš by mělo smysl zapracovat na jeslích, školkách a dalších věcech, které umožní matkám návrat do práce.

14 anonym87 anonym87 | Web | 22. července 2016 v 18:12 | Reagovat

Vážně pěkné a výstižné. Palec hore 8-D

15 Viza | Mossy Plains Viza | Mossy Plains | Web | 22. července 2016 v 19:42 | Reagovat

Konečně něco inteligentní!

Role mužů a žen se obracejí; muži jsou spíše ženy, ženy jsou muži. Nemůžu si pomoct, ale když jsem utáhla vozík vážící jen 75 kilogramů, a kluk s ním ani nepohnul... Není divu, že ženy musejí být emancipované, jsme do toho tlačeny částečně i tím, že kluci nedokážou unýst pytel brambor, přinejmenším 3,5 ze 4 chlapů okolo...

Upřímně, já si přestala chlapů všímat, protože nesplňuji jejich požadavky; vařit, uklízet, děti, práce. Vařit, uklízet, děti, práce... a tak pořád dokola. Bohužel, někteří muži prostě zamrzli v předminulém století, kdy ženy zůstávaly doma a měly na starost celou domácnost, mohly se dětem věnovat, jenomže při "8 hodinovém režimu" (8 hodin práce, 8 hodin volného času, 8 hodin spánku...) to prostě dávno nejde a pak se chlapy divěj, že jim nezůstává na ženský čas.

Jednou jsem měla člověka, který za to stál, ale jakmile jsem nesplnila jeho požadavky a představy, přecvaklo mu a neměl zájem. :)

Takže ano, jsou ženy, které chlapa k životu nutně nepotřebují a když se něco podělá, raději zavolají opraváře... <D

16 Snílek Snílek | E-mail | Web | 22. července 2016 v 22:06 | Reagovat

Podobně jako Elwin se musím postupně vyjádřit ke všemu, jak mi to běží v hlavě :D

- hastagy se mě naštěstí moc netýkají, protože instagram nesleduju a na fb mám jen jednu trochu ujetější kamarádku a ta ani není ta "femka" :D

- nedávno jsem měla diskuzi s jedním borcem, právě o těch platech, kdy on tvrdil, že si chlap zaslouží víc, protože je živitel rodiny a dělá těžší práci, nedohodli jsme se, ale aspoň o tom začal trochu přemýšlet :)

- tohle, ač ne úplně ráda, ale přesně dělám :D jenže já jsem se prostě v životě naučila se o všechno postarat sama tak, abych pomoc chlapa nepotřebovala. A už mám tak trochu blok, že i když bych chtěla, nějak mi to prostě nejde mu část přenechat. Naštěstí (nebo bohužel? :D) jsem momentálně nezadaná, takže tento problém nemusím řešit.

- ke kvótám zatím nevím, jak se postavit, protože někdy se prostě přijímá chlap, i když je ženská lepší. U ní se totiž pořád počítá, že bude mít děti a zůstane s nimi doma. A přesně tehdy se ty kvóty hodí.

- chlap sice může produkovat do smrti, ale bez ženy by byl ztracený. To je přesně ten důvod proč si myslím, že je žena o maličko důležitější než chlap. Protože čistě teoreticky, žena se za pomoci spermobanky může rozmnožovat ještě spoustu let potom, co pánové vymřou. Kdežto chlap si sice vajíčka zamrazit může taky, ale je mu to (zatím) k ničemu.

Ono vůbec ten feminismus je moc komplikovaný problém, protože nebýt něho, tak jsme pořád pod nadvládou mužů. Jenže když některá řekne, že je feministka, tak si běžný chlap představí mužatku, která je považuje za onuci, zvedá náklaďáky jednou rukou a všechno zvládne. Což není pravda.

A vůbec! Mužští jsou zlo! Nemůžeme s nimi žít, ale ani bez nich :D

17 Lukáš Hála Lukáš Hála | Web | 23. července 2016 v 5:46 | Reagovat

Jsem muž a nestydím se za to.A kdybych si představil, že bych byl žena, nevadilo by mi to, ale asi bych to měl v něčem těžší.Ženy jsou v něčem podobné jako my a v něčem jedinečné, a protože mám rád rozmanitost, vítám to.
Když někdo uráží ženu, muže, dítě, prostě kohokoliv, něco mě to říká o jeho bolístkách a mindrácích, než že by mi to řeklo něco světoborného o mužském a ženském rodu.  
Jinak gratuluji k trefnému, nezaujatému článku.A je pravda, že mi chlapi jsme ješitní, tak aspoň vylepšuji náš kredit ( i když nevím jest-li jsem to touto větou nepopřel ).
Jinak taková drobnost,která souvisí s článkem, ale odbíhá od tématu.Předešlu na rovinu, že věřím ve stvoření, ne v evoluci, ale nemám rád fundamentalistické zastánce obojího.
Bibli napsalo asi 40 mužů a jeden z nich v 8.století před naším letopočtem řekl, že "je jeden, který bydlí nad kruhem země ( některé překlady říkají koulí ), což výstižně popisuje sférický tvar naší planety.(Izajáš 40:22).Jinde, podotýkám,opět muž, v 15.století před n.l. zapsal,že " Bůh roztahuje sever nad prázdnem,zavěšuje zemi na ničem" neboli, že země je volně v prostoru a my dnes víme, že je držena gravitací.(Job 26:7).
Není podstatný jest-li to zapsali muž nebo žena, ale že byli natolik pokorní, aby zapsali pravdu, která v té době nebyla všeobecně přijímaným názorem.
Každopádně díky za článek .

18 Ginger White Ginger White | Web | 23. července 2016 v 9:31 | Reagovat

Skvělý článek a já plně souhlasím. :) Na tvůj blog se ráda vracím, dobře píšeš.

19 Melkora Melkora | Web | 23. července 2016 v 10:14 | Reagovat

Má milá, nemyslím si, že víte, co je to feminismus, ani jakým problémům čelí ženy v moderní západní společnosti. Jediné, o co vám ve skutečnosti jde, je zavděčit se okolním mužům a vypadat v jejich očích dobře. Asi vám ještě nedošlo, že ten typ mužů, kterým se podobnými řečmi zalíbíte, je přesně ten, kterému byste se měla vyhnout na sto honů, pokud chcete být v životě šťastná. Ale nezazlívám vám to, jste mladá, snad se vám s postupem let rozbřeskne. Anebo se z vás stane zahořklá utahaná mamina, která je pro svého muže jen dalším z domácích spotřebičů. To je pravděpodobnější!

20 Lotty Lytton Lotty Lytton | Web | 23. července 2016 v 10:37 | Reagovat

[19]: Místo ženy je v kuchyni, to ví přece každý rozumný člověk . U plotny a u dětí.
Nechápu, co řešíte. :D

Ženy by ani neměly studovat, protože je dokázané, že mají menší mozek.

21 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 23. července 2016 v 12:52 | Reagovat

[20]: Nezáleží přece na velikosti mozku, ale na tom, jak hluboké jsou rýhy v jeho kůře.

22 ČAPILO ČAPILO | Web | 23. července 2016 v 14:19 | Reagovat

Dobrý den. Jsem mutant z planety Sheredos. Jsem zoufalý kus hovna, který nikdy nic nedokázal, nikdy neměl kamarády, ani holku. Jsem ten nejpanicovatější panic ze všech paniců. Potřebuji, aby se někdo podíval na mé stránky. Abych měl alespoň nějakou návštěvnost a abych si připadal, jako že jsem alespoň něco v tom svém životě dokázal. Pokud mi někdo v komentáři polituje moji těžkou situaci, tak tím lépe!
Sice je to reklama, ale alespoň jsem upřímnej ne? A to se cení! Taky bych mohl předstírat, že ve skutečnosti chci jen okomentovat nějaký článek a pak někam "nenápadně" podstrčit odkaz na svůj blogís.

23 T. T. | 23. července 2016 v 16:28 | Reagovat

Rovnost pohlaví je podle mě možná jen popřením pohlaví. A kvótám fandím, jelikož zrovna teď tuhle podporu ženský dle mého názoru potřebujou. Možná se jednou opravdu nebude vybírat na základě pohlaví, ale... zrovna teď si nemyslím, že by to tak fungovalo.

[19]: Tento názor chápu. Já jsem se před časem hrozně dlouho vyhýbala jakémukoli feministickému názoru právě proto, že jsem chtěla udělat dojem - jakože jsem správná žena a bla bla bla. Byla to hrozná blbost. Teď sice občas nějaký pán nebo chlapec nadskočí, když mu třeba vynadám, že má sexistický vtipy, ale boože, aspoň nějaká hrdost :D.  
A je pravda, že SPOUSTA lidí si pod pojem "feminismus" dosadí něco strašně extrémního, nebo si to upravé dle svých představ... jenže to bychom se takhle mohli hádat skoro o každém pojmu, no ;).

Tak jako tak článek na zajímavé téma ;) :).

24 stuprum stuprum | Web | 24. července 2016 v 21:18 | Reagovat

Jak dostat zaplaceno jako chlap? Ženské dostávají víc. :D

25 Jana Jana | E-mail | Web | 25. července 2016 v 12:15 | Reagovat

Ženy málokdy mají možnost dostat stejnou částku jako muži. Není to už tak nemožné ji dostat, ale stejně. Z pohledu zaměstnance je žena, mladá žna obzvlášť, rizikovější než muž :) A to je kvůli dětem. Málokterý chlap si vezme dovolenou, aby byl s nemocným dítětem doma ... A když chtějí ženy peníze - mají podnikat :)

26 Eli Eli | E-mail | Web | 27. července 2016 v 0:13 | Reagovat

[8]: Jsem moc ráda, že se ti článek líbí. A svět je strašně zvláštní místo. Někdy si říkám, jestli opravdu ten a ten člověk je stejný živočišný druh... :D

[9]: Opravdu velice mě těší, že se ti článek líbil a pobavil. :)

[10]: Ty se ale máš. :D Ano, i muž, co umí stavět síť, existuje! Nejen paka. Stejně, jako tomu je i u druhého pohlaví. D

[11]: https://www.theguardian.com/business/2014/aug/19/gender-pay-gap-women-bosses-earn-35-percent-less-than-men
http://www.aauw.org/research/the-simple-truth-about-the-gender-pay-gap/
atd.

[12]: Jsem ráda, že jsme podobného smýšlení. :)

[13]: To máš pravdu. Ženy jsou diskriminovány kvůli dětem, jejich silná stránka (nebo slabost?) se zneužívá proti nim... Je to špatně.

[14]: Jsem moc ráda, že se článek líbí. :)

[15]: Haha, to je pravda. Co není vojna, část mladých mužů je bábovkovitá, protože jen sedí u počítače. Snad pomůže PokémonGO. :D
A takoví, podle kterých nesplňuješ parametry, za to nestojí. Naše ukotvené představy nemusí nutně odrážet realitu, opravdu nežijeme ve stejném světě jako naši praprapraprapředkové...
Opravář kolikrát stačí, že? Alespoň se člověk nemusí vztekat. :D

[16]: Jsem moc ráda, že tě můj článek přiměl k odrážkám. :)
- tak to máš štěstí. Užívej si to! :D
- to je přesně ten názor, který potřebuje vymizet ze společnosti... Chlap absolutně nemusí být živitelem rodiny.
- zase je dobře, že se umíš postarat sama o sebe. :)
- kvóty ale neřeší příčinu, jenom zmírňují vedlejší příznaky. A to je dle mého názoru chyba. Proč se předpokládá, že každá žena bude mít rodinu? Proč se nedá šance těm nejlepším bez ohledu na pohlaví anebo věk?
- přesně tak! :)
Právě... Feminismus je o něčem jiném než o bandě krátkovlasých mužatek, které nenávidí chlapy...
A ano. :D Chlapi jsou někdy telata. Ale super telata. :D

27 Eli Eli | E-mail | Web | 27. července 2016 v 0:24 | Reagovat

[17]: S těmi bolístkami a mindráky je to veliká pravda. Proč někoho nenávidět, proč soudit podle jednoho člověka všechny? Protože se cítíme sami se sebou špatně? Hloupost...
Moc si toho vážím. :) A děkuji za doplnění vzdělání. Ani jsem to nepostřehla! :) Zajímavé, že už v bibli najdeme takové zásadní objevy.

[18]: To mě velice těší. Děkuji! :)

[19]: Má milá. Myslím si, že vím, co je feminismus. Nemyslím si, že jste pořádně přečetla tento článek. Jelikož jsem žena a trávím čas v západní společnosti, vím, jakým problémům čelí moderní ženy. Přečtěte si můj článek, třeba to pochopíte. Nepotřebuji se nikomu zalíbit, mám skvělý život. Možná vy si potřebujete léčit nějaké bolístky zahořklé utahané maminy, kterou já rozhodně nebudu. Znovu opakuji, že kdybyste si laskavě přečetla tento článek, že pochopíte. Ale asi je to ve vašem případě marné. Hezký den.

[20]: Plotna, nic jiného neexistuje!

[21]: Ano.

[22]: Tenhle popis za to stál, asi rozkliknu odkaz. :D

[23]: Právě, nefunguje. A TO je problém.
A já ten názor nechápu. Ale každý má právo na svůj. :) Hrdost se ale nerovná nenávisti. Já jsem psala o extrémních případech, nikoli o feminismu jako takovém. Ale to snad vyzní z článku docela jasně. ;)

[24]: Některé ano, některé ne. :)

[25]: Právě, a to je chyba. A smutné.

28 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 17. října 2016 v 21:03 | Reagovat

Asi tak.
Dělala jsem jeden velký projekt na etiketu a dozvěděla jsem se, že v USA vzít ženě tašku je sexuální harašení a také, že se nedoporučuje aby muž vstoupil sám s cizí ženou do výtahu. Prostě extrém. Na druhou stranu, je to tam dáno historicky, když muže skalpovali indiáni, nemohla se žena tehdá na nikoho obrátit a musela ochránit sebe a děti od indiánu, přes bandity až po medvědy. Byl to prostě drsný kraj a myslím, že přírodou stále je. Copak se ti může v ČR stát, aby ti vlezl do obýváku krokodýl (Florida) nebo medvěd (Kanada)?

Myslím, že my bychom měly být ty nejšťastnější ženy na světě- my které žijeme v civilizované Evropě. Už nejsme ničí majetky, věci na plození dětí, v případě nebezpečí se můžeme na někoho obrátit o pomoc a  netrpíme divokými přírodními podmínkami.

Jo, jsou tam mezery jako nestejnost platů a tak, ale to je spíš otázka upjaté byrokracie, která se nechce hnout vpřed, než života obyčejných lidí.

Já si to užívám, že jsem ženou (dívkou), móda pro ženy je mnohem rozličnější než pro muže a zároveň můžeme i mužský styl oblečení vykrádat.
A pak taky chování, chovám se ráda jako žena, dodržuji etiketu jako žena (nebo dívka- podle toho co si situace vyžaduje) a ano, má to své výhody. Poprosit mužského o pomoc, třeba aby mi něco odnesl nebo podal, může být důležité pro mé zdraví- například, že se nezramuju nebo si neudělám kýlu, když to bude moc těžké.
Jsem trochu nešika na věci v domácnosti, takže si ráda nechám pomoct od bratra nebo otce, sice si vyslechnu přednášku o něčem jak je to jednoduché, na druhou stranu, nejsem s nimi na nože.

Myslím, že taková feministka si nemůže ani pořádně najít partnera. A pak je nešťastná a vzteklá a ubližuje ženám a dívkám, které se do toho feminismu tolik nehrnou.

Jsem na jednu stranu nezávislá, svobodná, přemýšlivá, sebevědomá, na druhou stranu si uvědomuji, že proti mladým hezkým dívkám je stále mnoho předsudků, tak nebojuji s větrnými mlýny a nedělám ze sebe Mary Sue. A někdy mám i trochu ulehčený život. Ale jenom trochu.

29 hogreta hogreta | E-mail | Web | 28. listopadu 2016 v 20:12 | Reagovat

Moc hezký článek :).

Já mám pocit, že si spousta lidí neuvědomuje, že "rovnoprávnost" znamená rovnost práv, a ne rovnost našich vlastností. Jde o to, že když má žena stejné vědomosti a schopnosti jako chlap, měla by mít možnost pracovat na stejných pozicích a dostávat stejný plat. A naopak je to i u mužů, samozřejmě. Spousta lidí ale za "rovnoprávností" vidí úplně něco jiného. Například jsem se setkala s tím, že muž říkal něco ve smyslu: "Nebudu svojí přítelkyni kupovat zásnubní prsten, ženy přece chtěli rovnoprávnost, tak proč nekoupí prsten ona mně". To je prostě celé naprosto překroucené a postavené na hlavu. Rovnoprávnost neznamená, že všichni máme dělat to stejné, bez ohledu na pohlaví. A že jsme stejní. Ale znamená to, že pokud děláme to stejné a má to na nás stejné dopady, pak máme mít v té oblasti i stejná práva.

Já třeba pracuji ve vyloženě "mužském" oboru, 99% mých kolegů a spolužáků tvoří muži, takže si nedokážu moc představit, že by mě tam někdo odsuzoval a znevýhodňoval jen na základě toho, že jsem žena, musela bych se zbláznit. Ale naštěstí jsem se s něčím takovým nikdy nesetkala. Vážně, nikdy v životě jsem neměla z strany kolegů nebo spolužáků pocit, že si myslí, že jsem "něco míň". Ale to bude asi tím, že ten obor je spojen nejenom s tím, že se v něm pohybují většinou a hlavně muži, ale také s tím, že se v něm pohybují inteligentní lidé :-D.

Jop, asi to fakt vidím tak, že takové ty řeči o nepotřebnosti ať už žen nebo mužů pronášejí prostě hloupí lidé.

30 hotmail sign up login hotmail sign up login | E-mail | Web | 16. července 2018 v 9:18 | Reagovat

That’s not half bad!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.