Říjen 2016

Podzimní zápisek

16. října 2016 v 10:23 | Eli |  DIÁŘ
Dobré dopoledne přeji!

Jak jen se teď dopátrat pomyslné přetržené nitky? Od srpna se toho stalo tolik, ale nejlepší bude asi mnoho příhod schovat do šuplíčku pro jinou příležitost. Teď přijde první otřepaná fráze tohoto článku, ale musím ji napsat, neb je pravdivá: snažím se víc než kdy dříve vypustit minulost (v tom už mám praxi, nikdy mě nějak přehnaně nezajímala) a nepřehánět to s těšením se na to, co přijde (to mi šlo hůř, protože jsem snílek a nadšenec), protože když se zpětně podívám na některá svá období (ale notak...), přijde mi, že jsem si několik prchavých okamžiků přítomnosti nechala utéct. A to už, prosím, ne. Nechávám se nést proudem, jedna vlnka mě zaujme více, jiná méně.
Baví mě sledovat vývoj jak svůj, tak okolní. Když ve mně něco nového, zatím nepoznaného, vzbudí zájem, zajuchám. Opravdu každá věc a každý člověk nás může něčemu naučit, i kdyby jen úhlu pohledu, který nám byl doposud zastřen.

Ale teď už k oblíbenému jádru pudlíčka.

Pokračuji v dalším vysokoškolském studiu, potápím se do hlubin překladatelské a filosofické teorie, popíjím latte s příchutí dýňového koláče, muchlám se do peřin a polštářů v malém novém bytečku, ze kterého jsme si s mým milovaným udělali domov. Konečně mám čas dodělat autoškolu. Volné chvíle trávím v divadle a s koťaty doma u maminky.
A mám staronovou zálibu!

b
Mí rozkošní krasavci! Netřesk je ten nejkrásnější plevel na světě.

Podzimní dekorace musí být! Zvlášť, když začal měsíc Halloweenu.
Filmy Tima Burtona, mrholení, mlha a horká čokoláda, to je moje.

Schválně jsem někde ztratila 13 kilo a doufám, že se mě nebudou snažit hledat.

A teď se loučím, dnes budeme s drahým vařit znamenitý oběd!


Oprátka

3. října 2016 v 14:29 | Eli |  TVORBA
Inspirací mi bylo minulé Téma týdne.