Listopad 2016

U nedělního oběda o buranství

6. listopadu 2016 v 12:26 | Eli |  NÁZORY A (S)MYŠLENKY
Dlouho jsem se politickým tématům vyhýbala, zejména v neděli okolo času oběda, ale to, co se děje v Čechách a v Americe nyní, to je peklo, které potřebuje malý komentář.

Nebudu tu rozebírat, že Zeman si už dělá absolutně, co chce, a že mu asi nestačila ta ostuda s článkem vlevo dole, pozdní příjezd na pohřeb, poroučení, kam kdo může a s kým, nevyznamenání vzácných lidí, a takové ty další trapné ostudy, ke kterým člověk snad ani nemůže naleznout ta správná slova. Nebudu ani rozebírat, že Trump je jeho americkým, trochu megalomanštějším ekvivalentem. To bych tu byla ještě pozítří. A hlavně to každý rozumný člověk vidí. To není žádné uřážení nějakého státníka, to je prostý popis. Lidský nesouhlas s některými výroky či činy.

Slyšela jsem ale o jednom výroku našeho prezidenta (který sice převzal od Trumpa, ale stejně, jak někdo toto může reprodukovat), který mě absolutně vykolejil. Zeman se dal slyšet o americké kandidátce na prezidentku Hillary Clinton, že žena, která nemůže uspokojit svého manžela, nemůže uspokojit Ameriku. Bral výrok Donalda Trumpa jako super vtípek. Nevím moc, co na to říct. To není přes čáru, to je, přátelé, úplné peklo. Nejen, že by si státník neměl nic takového dovolit říct ani dnu své lahve někde v soukromí, ale je to naprosto irelevantní a buranské. Ať už je Clinton podle vás jaká chce, něco takového si nezaslouží.

Jen trochu poupravím Zemanův/Trumpův výrok.

Co by s americkou prosperitou udělal muž, který neplatí daně?
Jak by se choval k Americe muž, který se k ženám a cizincům chová tak, jak se chová?

Kde to jsme?